Znajdujesz się w: Strona główna > O nas

samolot3dSzkółkę Krzewów Ozdobnych założyłem wraz z żoną w 1985 roku w Bielsku-Białej przy ulicy Komorowickiej. Na 10 arach uprawialiśmy powojniki, krzewy iglaste, azalie, magnolie i rośliny cebulowe. Aby szkółka mogła się rozwijać musieliśmy powiększyć jej powierzchnię. W roku 1993 kupiliśmy z bratem Antonim prześliczne pola pod Czechowickim lasem który ma nawet swoją  legendę.  Okolicę tą miejscowi nazywają Zbijowem. W lesie o powierzchni jednego hektara wysadzam ciekawe drzewa i krzewy które tworzą moje prywatne arboretum.
Na spadzistym zboczu powstały tarasy, na których obecnie jest dwadzieścia osiem foliowych tuneli. Poniżej wykopaliśmy staw z którego pobieramy wodę do podlewania całej szkółki.
Na dzień dzisiejszy w sześćdziesięciu procentach produkcję szkółki stanowią rośliny wrzosowate, w dwudziestu krzewy iglaste, resztę pnącza, krzewy liściaste i inne rośliny. Produkuję szeroki asortyment roślin wrzosowatych dostosowanych do warunków klimatycznych śląska. Zajmuję się również hodowla nowych odmian azalii oraz szczepieniem "czarcich mioteł". Zebrałem bogatą kolekcję powojników w tym wiele polskich odmian brata Stefana Franczaka które rozmnażam według zapotrzebowania rynku.

samolot1d_2016-08-19_13-05-09.jpgsamolot2d_2016-08-19_13-05-09.jpg
Szkółka co roku prezentuje wyprodukowane rośliny na licznych wystawach wiosennych (Chorzów, Kraków, Opole, Pszczyna, Bielsko-Biała, Wrocław)
Szkółkarstwo-PASJONAT CZARCICH MIOTEŁ
Szkółkarstwo-ŚLUBNE ATELIER